Wyniki transakcji. Proptrading – grudzień 2021

Grudniowe podsumowanie wyników na strategiach automatycznych w Properly będzie tym razem nieco inne 🙂 W firmie pojawiło się sporo nowości w zakresie zaktualizowanego panelu tradera, a ponieważ nie wszystko jeszcze działa tak, jak powinno, to pokażemy ci, jak to wygląda.

Dla przypomnienia: zgodnie z danymi historycznymi, strategie Properly nie są „maszyną cudów giełdowych” i mogą na nich wystąpić miesiące stratne w ciągu roku. Podobnie też, sam forex nie jest rynkiem, na którym zarabia się zawsze, dużo i z jakąkolwiek gwarancją zysku. Poniżej znajdziesz szczegółowe podsumowanie różnych strategii, z jakich w firmie korzystają nasi traderzy (poza nimi w firmie są jeszcze inne, ale publikujemy tylko te, z których sami korzystamy).

.

Grudzień zamknął się na średnim plusie + 12,43 % (liczone dla wszystkich strategii, co znaczy, że niektóre z nich mogły być na plus, inne na minus, łącznie jak wyżej).

Powyższy wykres pokazuje, że grudzień był drugim najlepszym miesiącem tego roku, zaraz po wrześniu, w którym mieliśmy + 24,22 %.

Wewnątrz zmienianego panelu tradera mamy dostęp do znacznie większej liczby statystyk, co pozwala na prostszą i skuteczniejszą analizę danych. Dla przykładu, można wyciągnąć sobie dane procentowe za każdy miesiąc, rok, a nawet kilka lat poprzednich. I tak, za grudzień 2021 mamy:

Strategia F22 (Handluje na parach walutowych: EURUSD, EURJPY, USDJPY. Skuteczność wg danych historycznych: 72,34%. Stosunek zysku do ryzyka: 0,53. Maksymalna liczba transakcji dziennie: 3 (1 transakcja max na 1 parze walutowej). Interwał: H1. Maksymalne obsunięcie kapitału: 7,6%.)

Strategia F11 (Handluje na parach walutowych: GBPUSD, EURJPY, GBPJPY. Skuteczność wg danych historycznych: 78,77%. Stosunek zysku do ryzyka: 0,43. Maksymalna liczba transakcji dziennie: 3 (1 transakcja max na 1 parze walutowej). Interwał: H1. Maksymalne obsunięcie kapitału: 10,4%)

Strategia F31 (Handluje na parach walutowych: GBPUSD, EURJPY, GBPJPY. Skuteczność wg danych historycznych: 75,64%. Stosunek zysku do ryzyka: 0,49. Maksymalna liczba transakcji dziennie: 3 (1 transakcja max na 1 parze walutowej). Interwał: M30. Maksymalne obsunięcie kapitału: 8,8%.)

Powyższe statystyki można generować w szerokim zakresie, więc jest to naprawdę wygodne, chociaż żeby znaleźć wszystkie odpowiednie do tego pola, to trzeba się trochę po systemie porozglądać i przyzwyczaić do jego nowej formy.  Na zdjęciach wyżej – statystyki zysków bez uwzględniania w nich wypłat traderów ani ewentualnego powiększania kapitału.

Pamiętajmy też, że poprawki na nowym panelu jeszcze trwają, więc nie wszystko może się jeszcze wyświetlać poprawnie.

Kontakt i pytania:

  • Paweł Pieczka, e-mail: pawelpa9@gmail.com, link do rejestracji w zespole
  • Helena Śniadkowska, e-mail: h.sniadkowska@gmail.com, link do rejestracji w zespole
  • Aleksandra Niedzielska, e-mail: a-niedzielska@o2.pl, link do rejestracji w zespole.

Wyniki strategii Properly publikujemy raz w miesiącu.

(Visited 65 times, 1 visits today)

Nie możesz kopiować zawartości tej strony.